کارگاه مزیت شادی (قورباغه نارنجی)

بحران اقتصادی 2008 که سراسر دنیا را فرا گرفت باعث ایجاد ضرر 3.9 تیلیارد دلاری در دنیا شد. بوجود آمدن چنین بحرانی سبب از بین رفتن بسیاری از مشاغل و کسب و کارهای بویژه برای غول های  اقتصادی جهان همچون ایالات متحده بود. شواهد پژوهشی حاکی از این امر است که این بحران سبب شد که سطح تعلق خاطر در سازمان های آمریکایی کاهش یابند و سطح افسردگی و امید به آینده در میان کارمندان آمریکایی افزایش یابد. لذا سازمان های آمریکایی دست به کار شدند تا بتواند سطح تعلق خاطر کارکنانشان را افزایش دهند و فضایی امن تر و مطمئن تر برای آن ها فراهم بیاورند. در سال 2011 شاون آکور با طراحی دوره قورباغه نارنجی به عنوان یکی از مهمترین رهبران گسترش شادمانی و مثبت اندیشی در میان سازمان های آمریکایی شناخته می شد و دوره مزیت شادی به عنوان یکی از راه حل های آموزشی معتبرترین سازمان های آمریکایی و اروپایی برای بازگشت و ارتقا سطح تعلق خاطر، انگیزش و شادمانی کارکنانشان بود.

دوره مزیت شادمانی یا قورباقه نارنجی مبتنی بر روانشناسی داستان گویی طراحی شده است. این کارگاه مبتنی بر شخصیت اصلی داستان قورباغه نارنجی (اسپارک) طراحی شده و از طریق تکنیک شبیه سازی شخصیت های داستان با رویدادهای سازمانی، مهارت های رفتاری شادمانی را به کارکنان می آموزد

چرا دوره مزیت شادی برای سازمان های ایرانی ضروری است؟

آمارهای گالوپ نشان می دهد در بین کارکنان ایرانی تنها 12 درصدشان معتقدند که شغل خوبی دارند، در حالی که در کشورهای همسایه حوزه خلیج فارس  همچون قطر و امارات این آمار معادل 55 و 53 درصد است. همچنین تنها 1 درصد از کارمندان ایرانی معتقدند شغل فوق العاده ای دارند در حالی که این آمار در کشور همسایه امارات معادل 9 درصد است. در گزارش گالوپ نشان داده شده است که سطح تعلق خاطر و شادمانی کارکنان ایرانی به سازمانشان در بین 18 کشور خاورمیانه در رتبه 17 قرار دارد.

 

 

کارگاه مزیت شادی( یا قورباغه نارنجی) چه کمکی به ما می کند؟
 در کارگاه «قورباغهٔ نارنجی» به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک فرد مثبت‌گرا باشید، چگونه به تیم، همکاران و خودتان تعهد داشته باشید. شما این کارگاه را با آموختن روش هایی ترک خواهید نمود که برای افزایش شادکامی، تعهد و تعلق خاطر به سازمان‌ و زندگی تان موثر خواهد بود.

اهداف اصلی کارگاه مزیت شادی (قورباغه نارنجی):

تحول شادمانی فردی: تحول فردی خود را برای ذهنیتی مثبت و مولدتر و زندگی کاری شادتر شروع کنید.

تحول شادمانی تیمی: با عرضه مثبت‌ اندیشی و انطباق‌پذیری به تیم و سازمان، تحول را شروع و از آن پشتیبانی کنید.

دربارهٔ طراح دوره مزیت شادی (قورباغه نارنجی)

شاون آکور، نویسندهٔ کتاب مزیت شادکامی، بیش از یک دهه را در دانشگاه هاروارد سپری کرده است و جوایز تدریس متمایز متعددی را برای کارش دریافت کرده است. او با درجهٔ ممتاز از هاروارد فارغ‌التحصیل شد. شاون در سال 2006، سرپرست مدرسین دوره «روانشناسی مثبت‌گرا»، پرطرفدارترین دورهٔ درسی آن زمان در هاروارد بود. شاون در سال 2007، موسسهٔ گود تینک (تفکر خوب) را تأسیس کرد تا پژوهش‌های خود را با جمعیت بزرگ‌تری به اشتراک بگذارد. وقتی اقتصاد جهانی در سال 2008، فروپاشید، بزرگ‌ترین بانک‌های جهان بلافاصله شاون را برای کمک به شروع دوبارهٔ پیشرفت فراخواندند. متعاقباً شاون در 45 کشور برای مخاطبین مختلف و گسترده‌ای صحبت کرده است: بانکداران وال استریت، دانشجویان دانشگاه دبی، مدیرعاملان در زیمباوه. پژوهش‌های شاون روی شادکامی و ظرفیت انسانی توجه نشریه‌های HBR، نیویورک تایمز، Forbes، CNN و NPR را جلب کرده است.

 کتاب مزیت شادمانی، کتاب قورباغه نارنجی، کتابچه راهنمای شادمانی

دوره مزیت شادمانی یا قورباقه نارنجی مبتنی بر روانشناسی داستان گویی طراحی شده است. این کارگاه مبتنی بر شخصیت اصلی داستان قورباغه نارنجی (اسپارک) طراحی شده و از طریق تکنیک شبیه سازی شخصیت های داستان با رویدادهای سازمانی، مهارت های رفتاری شادمانی را به کارکنان می آموزد با هم قسمتی از داستان قورباغه نارنجی را می خوانیم:

اسپارک در برکهٔ خودش، درست مثل هر قورباغهٔ دیگری بود اما یک استثنای قابل توجه داشت. اسپارک از نوزادی با یک لکهٔ کوچک اما جالب توجه به دنیا آمد و این لکهٔ نارنجی باعث شد اسپارک به طرز ناراحت‌کننده‌ای احساس متفاوت بودن داشته باشد. دیگر اینکه، اسپارک متوجه موضوع آزاردهنده‌ای شد؛ وقتی کاری می‌کرد که باعث احساس بهتر او می‌شد (و نتایج مثبت بیشتری داشت)، لکه‌های نارنجی بزرگ‌تر می‌شدند. اسپارک مجبور شد تصمیمی دشواری بگیرد…

 

 

محتوای دوره: کتاب، تئوری، فیلم، کارگاه

این کارگاه برای چه کسانی است؟

هرکس و هر سازمانی که بخواهد تفاوتی شادمانه همراه با تعلق خاطر و مثبت اندیشی ایجاد کند.
مدرس دوره: علیرضا محمدی (دانش آموخته دانشگاه تهران و مدرس رسمی موسسه Good Think)

مدت زمان آموزش: دو روز

ظرفیت دوره: 12 الی 25 نفر

آنچه در این دوره فراگیران خواهند آموخت:

 • کشف دلیل انتخاب شادکامی به عنوان یک گزینه
 • درک دلیل اهمیت زیاد افراد متمایز برای موفقیت در اقتصاد جدید
 • توقف شیوه‌های که سبب پنهان شدن افراد مثبت‌گرا می‌شود.
 • فهمیدن اینکه چرا سازمان‌ها فرمول‌های موفقیت را برعکس اعمال می‌کنند و موجب عدم تعهد کارکنان می‌شوند.
 • یادگیری 5 مهارت رفتاری که تحقیقات نشان داده است که برای افزایش شادکامی موثرند.
 • فهمیدن اینکه چرا افزایش شادکامی همهٔ پیامدهای تحصیلی و تجاری را بهبود می‌بخشد.
 • تمرین استفاده از «راهکار سرمایه‌گذاری اجتماعی»
 • یادگیری اِعمال «قانون 20 ثانیه» و «دایره‌های زورو» برای ایجاد تحول و بالا بردن احتمال موفقیت
 • شناسایی روال‌های تازه‌ای که شادکامی را در محیط کار تثبیت  می کنند.
 • کشف اینکه چرا بازنویسی الگوهای اجتماعی اسرار پنهان شادکامی و موفقیت هستند
 • یادگیری بازنویسی الگوهای اجتماعی برای یک محیط مثبت‌تر برای تیم‌تان
 • تعیین چگونگی بهره‌گیری حداکثری از شادکامی برای به کار انداختن دستور کار راهبردی سازمان‌تان
 • تهیهٔ یک برنامه عملیاتی برای رشد شخصی
 • تهیه برنامه‌ای با تیم‌تان و یا برای تیم‌تان برای تثبیت اصول تعهد مثبت در روال‌های کاری موجود

منتظر شنیدن صدای گرم برای حضور در دوره مزیت شادمانی هستیم.

ارادتمند،

علیرضا محمدی

شماره تماس: 09120141830

ایمیل: info@modirzoom.com