ارتقا سطح شادی کارکنان به نفع همه است

ارتقا سطح شادی کارکنان به نفع همه است

مقوله­ ی شادی کارکنان اهمیت و ضرورت روز افزونی در کسب و کار و تجارت یافته است. چرا؟ زیرا امروزه شواهد در حال افزایشی در دست است که وقتی کارکنان یک سازمان شاد هستند، آن سازمان رشد و شکوفایی می­ یابد.

برای بررسی این ادعا تنها چند نمونه از آمار مهم ارائه شده در این زمینه را در نظر بگیرید.

در یکی از پژوهش­ های صورت گرفته مشخص شد که کارکنان شاد تا 20% پر بازده­تر از سایر کارکنان هستند. در مورد فروشندگان، شاد بودن تاثیر بیشتری دارد و این رقم به 37% می رسد. اما مزایای شادی کارکنان به همین جا ختم نمی شود.

کارکنان شاد در عین حال خبر خوشی نیز برای سازمان ها به شمار می روند: قیمت سهام شرکت های لیست شده در Fortune تحت عنوان “صد مورد از بهترین شرکتها برای کارکردن”، بین سالهای 1998 تا 2005، 14% رشد داشت در حالی که این رقم برای شرکت های خارج از این لیست تنها 6% بود.

تعریف شادی در محیط کار

پس می­ بینیم که شادی با بازده کاری ارتباط دارد. اما “شاد بودن” در محل کار به چه معناست؟

پاتریک لنسیونی در کتاب خود به نام “حقایقی درباره­ی مشارکت کارکنان” بطور خلاصه شاد بودن در محل کار را اینطور تعریف می کند: اینکه احساس کنید مهم هستید (شما دوست دارید مردم اسم شما را بدانند) و کاری که انجام می دهید تاثیرگذار است (مشغول به یک کار مرتبط باشید) و اینکه در حال پیشرفت هستید (کار شما تاثیرگذار و موجب پیشرفت شما و سازمان است).

آسان به نظر می رسد اما اغلب کارکنان به هیچ عنوان احساس ارزشمند بودن ندارند. اما چرا؟

بسیاری از شرکت­ ها بیش از حد روی کاری که انجام می شود تمرکز دارند اما اینکه چه کسی این کار را انجام می دهد و اینکه چگونه و به چه علت این کار را انجام می دهد، برایشان اهمیت کمی دارد و آن را نادیده می گیرند. اگرچه امنیت و ثبات مالی برای رضایت شغلی فاکتورهای مهمی به شمار می روند اما فرصت استفاده از مهارت ها و توانایی ها نیز فاکتورهای مهمی هستند. حداقل می توان گفت افراد برای اینکه به مشارکت ادامه دهند و بازده داشته باشند، نیازمند تداوم رشد هستند.

ارتقا سطح شادی در محیط کار

بیش از یک دهه شعار من این بوده است که من دوست دارم کاری را انجام دهم که به آن عشق می­ ورزم، در مکانی که دوستش دارم و در کنار افرادی که از مصاحبت آنها لذت می­ برم. من معتقدم بیشتر مردم همین گونه هستند. چالش ما این است که معنای آن را درک کنیم و بدانیم چگونه به دنبال فرصت­ ها باشیم. اگرچه همیشه سرسختانه به دنبال شغل مورد نظرم بوده ­ام، اما بارها در این راه با شکست مواجه شده ام.

مشغله­ ی زندگی گاهی زیاد می شود و لازمه­ های شغلی افزایش می­ یابند. برای همه پیش می ­آید که گاهی گیر می ­افتند –در عادت ها، روتین ها، و روابطی که مناسب آنها نیستند و حتی شادی آنها را محدود می کنند. خیلی از وقت ها نمی ­دانیم این اتفاق بدان علت م ی­افتد که ما نم ی­توانیم روی چیزی که ما را شاد می کند یا نمی کند تمرکز کنیم. حتی وقتی به خوبی می­ دانیم چه چیزی مایه­ی شادی ماست، نمی­ دانیم چطور باید تغییرات مورد نیاز را ایجاد کنیم.

خوشبختانه چند راه برای مداخله و ایجاد شادی برای شما و تیم شما وجود دارد.

با افراد شاد نشست و برخواست کنید.

برخی افراد شادتر از بقیه هستند پس به دنبال اینگونه افراد باشید. از قدیم همبستگی قوی بین ثروت و شادی وجود داشته است اما پژوهشی جدید نشان داده است که این همبستگی دیگر پابرجا نیست و مردمی که اقتصاد نوپایی دارند به اندازه­ی کشورهای ثروتمند و یا بیشتر از آنها شاد هستند. پس مردم شاد کجا هستند؟ می توانید از مکزیک شروع کنید!

روابط معنی دار برقرار کنید.

اینکه با چه کسی کار می کنید مهم است. طبق بررسی تجاری هاروارد، رابطه­ی کاری صمیمانه، 50% رضایت کارکنان را افزایش می دهد. علاوه بر این احتمال مشارکت کامل در کار از طرف افرادی که دوستی صمیمی در محیط کار دارند، هفت برابر بیشتر است. تیم هایی تشکیل دهید که در آنها روابط دوستانه حاکم باشد و از اعضای تیم فعلی خود در جهت بهره گیری از استعدادهای جدید استفاده کنید. اگر عضوی از تیم شما رابطه ی کاری قوی با یکی از همکاران و دوستان قبلی دارد، در آوردن آن فرد به گروه خود تردید نکنید. افراد خوب اطراف خود را با افراد خوب پر می کنند.

مسئول شادی خود باشید.

اگرچه شادی می تواند تحت تاثیر DNA و شرایط زندگی باشد، اما به گفته­ ی سونیا لیوبومیرسکی در “چگونگی شاد بودن”، ما می توانیم حدود 40% از شادی خود را تحت کنترل داشته باشیم. کنترل شادی خود را به دست بگیرید و روی برنامه­ های خوب زندگی کردن سرمایه­ گذاری کنید تا کارکنان شما نیز همین کار را انجام دهند.

منبع: forbes

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ